Kilimanjaro 2005

Marangu, Route, Mandara, Hut, Horombo, Hut - Kilimandžáro den 9. a 10.

Pátek 28. 1. 2005 Spíme jsme jako zabití. Po vydatné snídani nás vůz převáží k hlavní vstupní bráně Marangu Route. Hlasováním 4:1 se schvaluje, že naše putování na Kilimandžáro bude pětidenní místo šestidenního, tedy žádná aklimatizace. Zkrácenou dobu výstupu Pavel P. označuje jako tzv. zrychlenou vysokohorskou maršku. Aklimatizace při pomalém pochodu i v případě této zrychlené maršky je v našem případě zbytečná.

(Petr nás opouští. Na Kili byl již několikrát). Základní cena za výstup činí 600 USD za osobu. Po vyřízení všech formalit dostává náš pětičlenný tým jako doprovod tyto průvodce a nosiče:

Genes průvodce a vedoucí výstupu
Munis asistent průvodce
Frank kuchař
James, Samuel číšníci
Modest, Shabani, Sorbet, Mores, Hilary nosiči

Některé z nich ani jsme neviděli, ale odměnit „tipem“ budeme muset všechny. V ceně výstupu je strava i ubytování. Privátní výstup je nemožný, musíme použít místního profesionálního průvodce. Po desáté hodině ranní vyrážíme od hlavní brány (1900 m n/m) do tábora Mandara Hut (2700 m n/m). Osm kilometrů dlouhá cesta vede dešťovým pralesem a trvá něco přes 3 hodiny. Mladí s Tondou vše zvládají s přehledem, Sváťa šetří dech a loudá se „na ocasu“. Ubytování je v chatkách, spíme 3+2. Toalety – turecké - nic moc, voda na mytí studená, večeře - něco jíst musíme. Nedaleko tábora je nádherný, malý a vyhaslý kráter s pěkným výhledem do okolí. Odpoledne a večer prší. Jdeme spát. Pavel sestavuje „Procházkovu“ stupnici pro měření obtížnosti výstupu. Podle ní je stupeň obtížnosti 1. etapy následující: „krmení pávů na zámku Konopišti

Sobota 29. 1. 2005 Stoupáme k Horombo Hut (3700 m n/m). Cesta savanou měří 11 km a trvá něco přes 5 hodin. Všichni jsou v dobré kondici. Odpoledne tradičně prší a začíná se ochlazovat… Večeře jako obvykle. Sváťa za odměnu bude spát sám, ostatní budou pohromadě. V chatách se spí společně - podle toho jak je volné místo. Sváťova radost trvá jen 5 minut. Z Mandary přichází jakási bohatě korpulentní Australanka a hned se k němu stěhuje. Z Kibo Hut přichází Angličan Roger s milou přítelkyní. Sváťova místnost je hned plně obsazena. Roger je zjevně fyzicky unaven. V posteli okamžitě usíná. Příšerně chrápe. Chatka se až do rána nepřetržitě otřásá v základech, nic nepomáhá, nikdo nespí. Všichni jsou nešťastní. Jen Roger je šťastný.

Stupeň obtížnosti 2.etapy podle Pavlíka: „Polosvižná, poklidná marška bez negativních následků na zdravotní stav účastníků“

Obsah

Tento deník popisuje zážitky ze státu:

komentuj

Komentáře / diskuse

Luboš BURA: krásně napsané, u mě za 1 (21.10.13 11:33)

Moc hezky napsané. Už se moc těším na nové zážitky a věřím v úspěšný výstup.
24.1.2014 začíná LEMOSHO ROUTE. Lubos@smartevents.cz (reagovat)

Honza: pěkné (18.01.11 12:33)

víceméně ten samý dotaz ohledně výstupu na Kilimandžáro, zda jde jet na blint a případně další rady. Díky předem za info.
mail 777631889@seznam.cz (reagovat)

Jiří: Zážitek - super (23.02.10 09:28)

Měl bych dotaz zda se může jet na Kili bez cestovky, nebo cestovka je důležitá pro to aby nás černoušci neokradli. Slyšel jsem, že za výstup žádají potulní pastevci s mačetama až 1000 Dolarů. Předem děkuji. hofr@credium.cz (reagovat)

Standa: Super popiska... (08.03.09 05:15)

rád bych také věděl jestli se tam dá jet jen s cestovkou nebo "na blint" a tam vše dohodnout... díky za každé info
standa@alsta.cz (reagovat)

Václav Mozer: Pěkně napsáno ! (09.12.08 11:41)

Se zájmem jsem si přečetl vaše povídání a rád bych se zeptal, jakým způsobem a přes koho jste sehnali průvodce a vůbec všechny služby, které jste měli zřejmě předem objednané. Máme v úmyslu soukromě také něco takového podniknout, tak bych Vám byl povděčen za předání informací.
S díky a s pozdravem
Václav Mozer.
Můj mail je vaclav.mozer@volny.cz (reagovat)


Váš komentář:

Chcete umístit vlastní banner? Kontaktujte nás.


Reklama:

  • Doporučujeme také stránky ložiska těsnící materiály gufera
  • Úklidové práce v okresech Teplice, Most a Ústí nad Labem Úklid Teplice