Arménie je členem celé řady mezinárodních organizací, z těch nejvýznamnějších jmenujme SNS, OSN, OBSE, Radu Evropy (od roku 2000), Radu severoatlantické spolupráce, WTO (od února 2003), WHO, FAO, Evropskou banku pro obnovu a rozvoj, MMF, organizaci Černomořské hospodářské spolupráce (BSEC) atd. Arménie je též členem programu NATO Partnerství pro mír. V červenci 1999 vešla v platnost Dohoda o partnerství a spolupráci mezi EU a Arménií.
Arménie se připojila k množství mnohostranných smluv a dohod, např.:
Arménie ratifikovala také řadu smluv týkajících se ochrany životního prostředí (znečistění ovzduší, biodiverzita, změny klimatu, dezertifikace, nebezpečné odpady, mořské právo, ochrana ozónové vrstvy, mokřady, zákaz jaderných zkoušek).
Arménie oficiálně oznámila, že není právním nástupcem bývalého SSSR, a proto neuznává platnost žádné smlouvy či dohody z dřívějšího období, a prohlásila, že dává přednost vytvoření nové smluvní základny. K uzavření sukcesní problematiky s Arménskou republikou došlo k 28. 4. 2004 s tím, že ve vzájemných vztazích neplatí smlouvy sjednané mezi bývalým Československem a SSSR. Kromě protokolu o spolupráci mezi MZV (Jerevan, 1. 3. 1996) nebyl dosud podepsán žádný dvoustranný smluvní dokument.
Návštěvníci webu cundr.cz vložili k tomuto státu:
Chcete umístit vlastní banner? Kontaktujte nás.
**11.7. Do Bígru na pivo** Pro dnešní den je stanoven jednoduchý program: půjdeme se podívat do „sousední“, 16 km vzdálené české vsi Bígr, dáme si pivko a půjdeme zpátky. Tzv....
Čtěte více z deníku Do Bígru na pivo, Drobeta – Turnu Severin (11.7 - 12.7. )
Více z podcastu
Více ze sekce odkazy
Reklama: