Brazílie

Ekonomická charakteristika země

 • 3.1. Členství v mezinárodních organizacích a regionálních uskupeních
 • 3.2. Účast země na mnohostranných smlouvách a dohodách
 • 3.3. Přehled bilaterálních smluv s ČR (včetně data vstupu) – mimo smluv dle kap.7.1.

3.1. Členství v mezinárodních organizacích a regionálních uskupeních

BFR je členem většiny významných celosvětových a regionálních mezinárodních organizací, kromě jiného: OSN, WTO, MMF, WIPO, Organizace amerických států (OAS), regionální uskupení MERCOSUL, Skupina Rio, Meziamerická dohoda o vzájemné pomoci (TIAR), Dohoda z Tlatelolca a Amazonský pakt. 

 

3.2. Účast země na mnohostranných smlouvách a dohodách

BFR je aktivní při utváření neformálních skupin zemí, s jejichž pomocí se snaží prosazovat své partikulární zájmy, např.: G-20 – lobbystická skupina rozvojových zemí, která usiluje o co největší liberalizaci světového obchodu se zemědělskými výrobky, G-3+1– sdružuje Brazílii, Německo, Japonsko a Indii za účelem prosazení svého stálého členství v Radě Bezpečnosti OSN, G-3 – Brazílie, Indie a JAR se sdružují na základě svého postavení regionálních velmocí a příslušnosti k „emerging markets“.

 

3.3. Přehled bilaterálních smluv s ČR (včetně data vstupu) – mimo smluv dle kap.7.1.

 1. Základní dohoda o technické a vědecké spolupráci mezi Československou socialistickou republikou a Spojenými státy brazilskými (Praha, 27. února 1964)
 2. Zrušení legalizačních poplatků za konzulární ověření obchodních dokladů na základě vzájemnosti (výměna nót, 13. 10. 1966/17. 1. 1967) - (Praha, 17. ledna 1967)
 3. Dohoda mezi vládou ČSSR a vládou Brazilské federativní republiky o kulturní spolupráci (Praha, 7. dubna 1989, č. 359/1990 Sb.)
 4. Memorandum o ujednání mezi vládou ČSFR a vládou Brazilské federativní republiky (Praha, 2. října 1990)
 5. Protokol o záměrech mezi vládou ČSFR a vládou Brazilské federativní republiky (Praha, 2. října 1990)
 6. Ujednání mezi vládou České a Slovenské Federativní Republiky a vládou Brazilské federativní republiky o zrušení vízové povinnosti pro držitele diplomatických a služebních pasů (Brasília, 15. července 1991, č. 370/1991 Sb.)
 7. Protokol o konzultacích mezi Ministerstvem zahraničních věcí České republiky a Ministerstvem zahraničních věcí Brazilské federativní republiky (Brasília, 23. srpna 1993)
 8. Dohoda o zaměstnání rodinných příslušníků diplomatů a pracovníků diplomatických misí (v platnosti od října 1999)
 9. Dohoda mezi vládou České republiky a vládou Brazilské federativní republiky o částečném zrušení vízové povinnosti (podepsána 29. 4. 2004, v platnost vstoupila 2. 10. 2005).
 


Informace o státu

Návštěvníci webu cundr.cz vložili k tomuto státu:

Podcast

 • Odborářem v Guatemale; brazilské telenovely; Proč se zajímat o Rusko - Odborářem v Guatemale (N. Ramirez), Tajemství brazilských telenovel (M. Pilátová), SvětOběžník: Proč se zajímat o Rusko (L. Dvořák)
 • David Koubek - Brazílie - Brazílie očima redaktora Davida Koubka, to je aktuální díl pořadu \"Světem křížem krážem\".
 • Dobrovolníci; Indie a Pákistán; Brazílie, nejbarevnější stát na světě - Dobrovolníci: O fenoménu dobrovolné služby (J. Šafaříková). Indie mezi tradicí a modernitou: Indie a Pákistán – bratři ve při (Z. Štipl). Svět a migrace: Brazílie, nejbarevnější stát na světě (D. Ašenbryl).
 • Pavla Jazairiová: 8 511 970 km2 Brazílie - Hostem ve studiu byla letitá redaktorka Českého rozhlasu Pavla Jazairiová. Dnes představí v prodejně Radioservisu svou novou knihu „8 511 970 km2 Brazílie“. Povídali jsme si s ní právě o této jihoamerické zemi.
 • Co je to národ? Anglicky v Jižní Koreji; Brasília oslavila 50. výročí; Nervózní Salvador - Co je to národ? (S. Brouček). Anglicky v Jižní Koreji (I. Jonášová). Brasília oslavila 50. výročí (I. Melounová). Svět a migrace: Nervózní Salvador (D. Ašenbryl).
 • Doly v Brazílii, hnutí za nezávislost Brazílie. - Cestovali jsme společně až do Jižní Ameriky, abychom prozkoumali místo odkud plynulo do Evropy nesmírné bohatství. Kolegyně Pavla Jazairová nás zavedla do nejstarších hor země, do oblasti všeobecných dolů, kde se zrodilo hnutí za nezávislost Brazílie.
 • Karneval v Rio de Janeiro - S redaktorem Zdeňkem Eškou jsme vyrazili na vyhlášený karneval v brazilském Riu de Janeiru. Zaskočil nás tančící dav i jeho překvapivá ohleduplnost. Na jihoamerickou republiku jsme nahlédli i ze serióznějšího úhlu.
 • Rio de Janeiro - Rio de Janeiro je město známé svými karnevaly, sambou a nádhernými plážemi. Reportérka Pavla Jazairiová byla při jeho návštěvě mnohým překvapena.
 • Afghánské volby, pivo a ženy v Malajsii, Keňa, Sao Paulo - Jak vypadaly afghánské volby, jak byly úspěšné a demokratické; v Malajsii poprvé odsoudili ženu k fyzickému trestu za pití piva; navštívíme domov pro děti ulice v brazilském Sao Paulu; sčítání lidí v Keni; proč orangutani opouštějí svou vlast
 • Olinda - Brazilské historické město - Zahraniční zpravodajka Pavla Jazairiová nás provedla brazilským historickým městem Olinda. Prošli jsme se po jeho ulicích, navštívili jsme místní muzeum a pozorovali jsme záliv, nad kterým pomalu zapadalo hřejivé slunce.
 • Beleza - brazilská Casablanca Poslechněte si: Beleza - brazilská Casablanca...
 • Tropické pralesy Papuy-Nové Guiney (V. Novotný). V Opatrném zeměpisu do Brazílie (J. Opatrný). Horká půda Islandu (D. Ašenbryl). Řetězec neštěstí. Poslechněte si: Tropické pralesy Papuy-Nové Guiney (V....

Odkazy

komentuj

Komentáře / diskuse


Váš komentář:

Chcete umístit vlastní banner? Kontaktujte nás.


Reklama:

 • Doporučujeme také stránky ložiska těsnící materiály gufera
 • Úklidové práce v okresech Teplice, Most a Ústí nad Labem Úklid Teplice