Kilimanjaro 2005

Kilimandžáro - úvod

"Afrika je mnohem „afričtější", než si dovedete představit. Víc prachu, víc bídy a víc nebezpečí. Afrika je plná dobrodružství. Jsou tu hadi. Když potkáte mambu zelenou nebo černou, máte smůlu. V prvním případě zemřete do 30 vteřin, ve druhém do 20 minut. V Africe žijí nebezpeční lvi. Přes den obvykle bezpečně podřimují někde ve stínu. Mnohem nebezpečnější jsou zdánlivě bezpeční kaferští buvoli.

V Africe je dobrodružství potkat i černou krasavici. Je jich tu hodně a jsou půvabné a levné. Stačí si vybrat a pak už jen čekat. Vybírat je z čeho a na všechny se dostane. Devadesát procent místního obyvatelstva má buď tuberu, AIDS nebo syfilis. Nebo všechno dohromady".

Afrika - to je i Kilimandžáro a Kilimandžáro - to je symbol. Byl tu Hemingway. Psal o něm Hanzelka se Zikmundem a zpívá o něm Vladimír Čech. Kilimandžáro, to je i krásný cíl.

A tak, když jej zdolal sám Hemingway, napadlo nás, proč bychom jej nemohli zdolat i my! Ověřit si, zda to vše, co úvodem napsala Halina Pawlowská nebo co zpívá Vladimír Čech, je pravda. Prožít ten báječný pocit vítězství na vrcholu. Pozorovat pověstný východ slunce, pozorovat Zelené pahorky africké a hledat Indický oceán… To všechno zapít šampaňským nebo slivovicí. A mít radost, jací jsme pašáci.

Pokud tam ovšem vystoupíme.

Obsah

Tento deník popisuje zážitky ze státu:

komentuj

Komentáře / diskuse

Luboš BURA: krásně napsané, u mě za 1 (21.10.13 11:33)

Moc hezky napsané. Už se moc těším na nové zážitky a věřím v úspěšný výstup.
24.1.2014 začíná LEMOSHO ROUTE. Lubos@smartevents.cz (reagovat)

Honza: pěkné (18.01.11 12:33)

víceméně ten samý dotaz ohledně výstupu na Kilimandžáro, zda jde jet na blint a případně další rady. Díky předem za info.
mail 777631889@seznam.cz (reagovat)

Jiří: Zážitek - super (23.02.10 09:28)

Měl bych dotaz zda se může jet na Kili bez cestovky, nebo cestovka je důležitá pro to aby nás černoušci neokradli. Slyšel jsem, že za výstup žádají potulní pastevci s mačetama až 1000 Dolarů. Předem děkuji. hofr@credium.cz (reagovat)

Standa: Super popiska... (08.03.09 05:15)

rád bych také věděl jestli se tam dá jet jen s cestovkou nebo "na blint" a tam vše dohodnout... díky za každé info
standa@alsta.cz (reagovat)

Václav Mozer: Pěkně napsáno ! (09.12.08 11:41)

Se zájmem jsem si přečetl vaše povídání a rád bych se zeptal, jakým způsobem a přes koho jste sehnali průvodce a vůbec všechny služby, které jste měli zřejmě předem objednané. Máme v úmyslu soukromě také něco takového podniknout, tak bych Vám byl povděčen za předání informací.
S díky a s pozdravem
Václav Mozer.
Můj mail je vaclav.mozer@volny.cz (reagovat)


Váš komentář:

Chcete umístit vlastní banner? Kontaktujte nás.


Reklama:

  • Doporučujeme také stránky ložiska těsnící materiály gufera
  • Úklidové práce v okresech Teplice, Most a Ústí nad Labem Úklid Teplice