10 německých míst, které stojí za to navštívit

Ač je Německo náš soused a cesta sem nevyjde draho, spousta Čechů raději vyrazí na dovolenou do vzdálenější destinace. V Německu jsou přitom stejně zajímavá místa jako v jiných destinacích.

1. Berlínská zeď

Není místa v Německu, které by bylo nabité emocemi více než Berlínská zeď, symbol studené války. Zeď byla postavená roku 1961 a kromě Berlína rozdělovala také celé Německo a Evropu. Spousta lidí se snažila těsně po dostavění přes zeď utéct do Západního Berlína, a desítky jich tak přišlo o život. Po pádu komunistického režimu byla zeď zbourána a odstraněna, až na pár úseku, největší z nichž je tzv. East Side Gallery, největší galerie pod širým nebem.

2. Romantická cesta

Jízda po Romantické cestě bude jedna z vašich nejpříjemnějších jízd v životě. Celých 350 km je totiž na obou stranách lemovaných malebnou krajinou a cestou narazíte i na bezpočet historických památek a pozoruhodností. Za středověku sloužila tato cesta především obchodu, jelikož spojovala střední Německo s jižním.

3. Augsburg

Romantická cesta vás dovede mimo jiné i k Augsburgu, městu založenému římskými legiemi a pojmenovaného po římským císaři Augustovi. V tomto malebném městečku najdete například katedrálu a kostel sv. Anny, kde v roce 1530 přijal útočiště Martin Luther. Nachází se zde ale i spousta dalších pamětihodností.

4. Neuschweistein

Víte o tom, že Walt Disney použil zámek nacházející se v Německu jako inspiraci pro zámek v Šípkové Růžence? Je to pravda, jelikož alabastrové stěny, vysoké věže a široké parapety opravdu najdete kromě Růženky také na zámku Neuschweistein. Ač by tento zámek nepochválil z architektonického hlediska asi žádný architekt, a to kvůli spojení snad všech slohů dohromady, zámek je i tak jedno z nejoblíbenějších turistických míst v Německu.

5. Zámky v okolí Füssen

Kromě Neuschweistenu najdete v okolí města Füssen další dva krásné a romantické zámky, které stojí za návštěvu. Ludvík II. Bavorský nechal kromě Neuschweistenu postavit také zámek Hohes Schloss (Horní zámek) a zámek Hohenschwangau. Oba dva zámky pak vypadají, jako by byly navržené podle pohádkové knížky.

6. Bodamské jezero

Bodamské jezero je pro Němce kromě turistické atrakce také základním zdrojem života, jelikož hned několik oblastí z něj čerpá pitnou vodu. Bodamské jezero je druhé největší jezero v Alpách a leží na území hned tří států – Německa, Rakouska a Švýcarska. Můžete zde provozovat vodní sporty, turistiku nebo zde jen relaxovat na břehu jezera.

7. Schwarzwald (Černý les)

Schwarzwald je zalesněné pohoří na jihozápadě Německa. Ač může jeho jméno Černý les připomínat pohádkové místo, kde přebývají čarodějnice, Schwarzwald takový vůbec není. Tento prosluněný jedličnatý les je ideální k turistice nebo piknikům.

8. Kolín nad Rýnem

Kolín nad Rýnem, založený Římany před 2000 lety, je čtvrté největší město Německa. Najdete zde nádherný výhled na Rýn, kolínskou katedrálu nebo most Hohenzollern. A přijedete-li sem provětrat peněženku na nákupy, jistě neprohloupíte. Nemalé množství turistů sem také vyjede na intenzivní kurz němčiny, jelikož Kolín nabízí kvalitní jazykové školy, ale zároveň i bohaté vyžití mimo výuku. Jazykové kurzy si můžete vybrat tak, aby vám seděli na míru, navíc každá jazyková škola nabízí něco trochu jiného.

9. Dachau

Koncentrační kemp Dachau je sice něco trochu jiného než pohádkové zámky a malebná krajina, i tak vám ale jeho návštěva bude určitě připadat zajímavá. Dachau byl první koncentrační kemp otevřený v Německu a měl sloužit jako modelový příklad pro další nacistické kempy. Během 2. světové války sem bylo sváženo mnoho vlivných osobností a táborem prošlo přes 200 000 vězňů z třiceti zemí.

10. Oktoberfest

Ač není Oktoberfest místo, zaslouží si být na seznamu 10 nejlepších turistických atrakcí. Tento zábavný pivní festival v Mnichově vás rozhodně zanechá pod vlivem alkoholu a euforie. Festival trvá 16 dní, které můžete strávit pitím původního německého piva “ale“.

(PR článek)

Další články

Chcete umístit vlastní banner? Kontaktujte nás.


Reklama:

  • Doporučujeme také stránky ložiska těsnící materiály gufera
  • Úklidové práce v okresech Teplice, Most a Ústí nad Labem Úklid Teplice